top of page

10 milionů je celkový cíl

Přesně takový počet stromů vysází Nadace partnerství do konce roku 2025. A my jsme u toho! Tento koncept přesně zapadá do našeho charitativního projektu Zachraňte včely. Je třeba se stále zamýšlet nad tím co a kde mohou včely spásat a jakým způsobem lze skutečně včely a jejich život podpořit. Tomu se říká kultura krajiny.


Společně jsme vysadili na významných místech významné stromy - semenáče. Proč a jak jsou významné? Jedná se o genetické děti významných stromů které se dožily stovek roků a je tedy předpoklad, že jejich potomci budou stejně tak silní a zdraví.


Prvním, významným místem pro výsadbu je tornádem postižená obec Hrušky na Jižní Moravě, kde jsme vysadili lípu, která má původ v aleji od roku 1634 u Valdštejnova jičínského zámku ve Valdicích. Stromořadí i krajinu komponoval architekt Giovanni Pieroni, host Alberta z Valdštejna. Tímto naším činem chceme také podpořit sílu a odhodlání obyvatel v nápravě zkázy po nejničivějším tornádu v historii dne 24.6.2021. Náš strom se stal základním kamenem pro obnovu tamního parku.
Druhým významným místem je proslavené místo v obci Krušlov, obec s středoevropským unikátem, jedinečným vyřezávaným včelínem a nejvýše položená obec na Strakonicku. Tady se narodil, žil a tvořil včelař a řezbář Josef Mach. Ten včelín a stáčírnu musíte vidět. A ty řezby, které se vážou ke včelařství!Zasadili jsme zde lípu malolistou, potomka z aleje a strážkyně k barokní kapli Narození Panny Marie V lipách jejíž stáří se odhaduje až na 300 let! Alej v Zásmukách vznikla za dob Adolfa Vratislava ze Šternberka (1621-1702).Více informací najdete také na www.eprin.cz


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page